Servis RC modelů

servisRC model?

Servis RC modelů Brno.


Provozujeme servis RC modelů téměř všech značek. Nebo alespoň těch zanček, na které jsou dostupné náhradní díly.

Celková cena za opravu RC modelu se skládá z těchto položek

- cena náhradních dílů
- první hodina práce 300Kč
- každých dalších 20 minut 100Kč
- cena poštovného (pokud si necháte model zaslat zpět poštou)Provozujeme také eshop MojeRC.cz
Mnoho zajímavých informací nadete také na webu VyberDron.cz kde najdete mnoho recenzí RC modelů.

značka 
typ modelu
hledaný výraz
  

Náhodně vybrané závady RC modelů, které jsme opravovali:

eagle3 obojživelník

Nefunguje
Popis opravy: Výměna baterie, která byla dosazena do originálního krytu. U krytu chybí vrchní strana kvůli velikosti baterie. Na funkčnost nemá žádný vliv.

Walkera 4G3

možná vadné servo zkontrolovat,
Popis opravy: výměna listů,výměna serva,práce,letový test ok

traxxas summit

Model po jízdě ve vodě přestal jezdit. Na přijímači blikala červená dioda. Když ještě jezdil tak jezdil pomalu. Baterie renovovat.
Popis opravy: Orava vytopeného přijímače. Do regulátoru se voda nedostala. Formátování všech baterií a oprava obalů. Až na jednu batrii jsou všechny v dobrém stavu.

MJX F-27 F627

Model se zpočátku nedokázal udržet ve vzduchu příliž dlouho, po chvíli propadl a ztratil na chvíli výkon. V této chvíli už vůbec nemá výkon. v pastorku od motoru je vůle, prověřit zda vada nepochází odtud.
Popis opravy: Motory jsou poškozené pády a hrubým zacházením. Proto opravu nelze považovat za záruční. Na žádost zákazníka bylo pátráno po jiných lepších motorech jako pozáruční oprava ale be úspěchu.

MJX T-38 T638

Vyměnit vypínač.
Popis opravy: Výměna vypínače.

xlh truggy racer 1/12

nenabíjí
Popis opravy: Diagnostika- měření baterie, zjištěna podbitá baterie. Na akumulátor je poskytována záruka dle zákona kryjící výrobní vady nového akumulátoru.Vzhledem k tomu,že správný postup při nabíjení a vybíjení a skladování je kriticky duležitý,a výrobce- dovozce přitom nemají žádnou kontrolu nad tím,jak sady uživatelem provozovány,nemohou garantovat přesný počet cyklu,který baterie během své životnosti dosáhne.Na opotřebení zpusobení běžným užíváním,nesprávným zacházením se záruka nevztahuje.Produkt má dvouletou záruku na defekt materialu a mechanické zpracování. Všechny s tím související poškození jsou z nároku vyloučeny.-Reklamace neuznána. Je nutné koupit novou baterii.

_Ostatní různé

nenabíjí
Popis opravy: opraveno vadné desky elektroniky

eagle3 chicco

nejede
Popis opravy: Diagnostika- v ovladači vybíté baterie. Test-OK

amewi crazist

dosah jen cca 5 metru
Popis opravy: Výměna za novou rc soupravu. Test-OK

Funtek 1/10MT TWIN

servo unašeč, připájet konektor
Popis opravy: Přepájení konektoru výměna serva a unašeče kola. Test-OK

E-sky Big Lama E020

baterie má špatný 2. článek, asi vinou nabíječky
Popis opravy: výměna

syma s107h

nefunkční
Popis opravy: Výměna za nový model.

_ostatní tanky

nefunkční airsoft
Popis opravy: výměna za nový kus

himoto Zenit MT

nemá výkon.
Popis opravy: Diagnostika- vadný motor, výměna za nový motor. Doporučuji motor nechat zchládnout, vždy před další výměnou baterie. Jinak se motor nadměrně zahřívá a tim dochazí k rychlejšímu opotřebení motoru.

amewi Across

po jizdě cca 100m auto vzdáleno cca 2-3m zastaví funguje pouze servo. Motor nejede. Po vypnutí a zapnutí a ujetí cca 100m je problém stejný.
Popis opravy: Diagnostika- nabití baterii test. Auto otestováno. Popisovaná věc se stane až tehdy, pokud je baterie vybitá. Elektronika zjistí že baterie má již malé napětí a odpojí motor. Pokud by regulátpr baterii neodpojil, baterie se podbije a tím zničí. Když regulátor odstaví motor lze ovládat servo. Po vypnutí a zapnutí vzroste chvilkově v baterii napětí a auto kousek jede. Napětí ovšem po chvíli klesne a regulátor opět odpojí motor.